Victorie pentru Speranța Nisporeni (VIDEO)

Speranța Nisporeni a câștigat cu 1-0 partida cu Dinamo-Auto Tiraspol în etapa a 17-a a Diviziei Naționale. Singurul gol a fost înscris de Ion Dragan în minutul 26. Tiraspolenii au încheiat meciul în 10 oameni după eliminarea ucraineanului Vladyslav Kraev, care a primit două cartonașe galbene.

Speranța a mai marcat în prima repriză prin Fabrice Ambassa, iar după pauză – prin Alexandru Maxim, însă ambele goluri au fost anulate de arbitrul central Andrei Cojocaru.

Echipa noastră își consolidează locul 5 în clasament, având cu un punct mai puțin decât Zimbru Chișinău. Pe 25 august cele două formații se vor întâlni în capitala în cadrul etapei a 18-a.

Speranța – Dinamo-Auto 1-0 (1-0)

Gol: Dragan, 23 – 1-0.

Speranța: Avdiușkin, Bolun, Madrîcenco, Bogdanovic (Arabadji, 90), Ambassa (Maxim, 79), Tiehi, Efros, Dragan, Tiron (Sandu, 88), Iurcu, Crișan.

Rezerve: Paiuș, Iavorschi, Popescu, Digori.