Speranța – Petrocub. Raportul meciului și cifre pentru istorie

Vă prezentăm raportul meciului Speranța – Petrocub 0-0 și câteva detalii statistice pentru istorie:

• Duelul antrenorilor, Cristian Efros – Lilian Popescu este dominat de antrenorul echipei noastre. Niciodată Popescu n-a reușit să câștige până acum. Din cele 3 întâlniri directe, Cristian Efros a câștigat una (Speranța – Sheriff 1-0, în 2015), iar alte 2 meciuri s-au încheiat la egalitate: Speranța – Petrocub 1-1 și 0-0, ambele în acest sezon, 2017.
  • După meciul de duminică, Speranța a rămas neînvinsă în meciurile directe cu Petrocub în Divizia Națională. În cele 8 partide disputate până acum, echipa noastră a câștigat 3, iar altele 5 s-au încheiat la egalitate. Golaverajul este net superior nisporenenilor: 10-3.
  • Trei jucători de la Speranța au jucat și în primul meci dintre cele 2 echipe în Divizia Națională, pe 26 iulie 2015, la Hîncești, Petrocub – Speranța 0-4. Este vorba de Nicolae Țurcan, Ștefan Efros și Mihai Bolun (intrat după pauză). De partea cealaltă în ambele meciuri au evoluat Ambros, Șumchin, Taras și A. Rusu. V.Slivca și V.Rusu s-au aflat duminica trecută pe bancă.
  • Speranța și Petrocub vor juca în sferturile de finală ale Cupei Moldovei Orange, în primăvara anului viitor. Este pentru prima dată când cele două formații se vor duela în Cupă.

Speranța Nisporeni – Petrocub Hîncești 0-0