Dragan, pasă de gol în Belarus

Ion Dragan a fost titular și a centrat la singurul gol al selecționatei de tineret a Moldovei în meciul din deplasare cu Belarus, scor 1-3. Partida a contat pentru preliminariile Campionatului European de tineret din anul 2019. Moldova a condus la pauză cu 1-0, după ce Boiciuc a deviat în poartă o centrare a lui Ion Dragan.

În partea a doua echipa lui Dănuț Oprea a încasat 3 goluri, iar Dragan a fost înlocuit în minutul 75, la scorul de 1-2.

MOLDOVA U21: Tâmbur, A.Macriţchi, Tâșcul, Marandici, Jalbă, Dragan (Svinarenco, 75), V.Damaşcan (Cărăruș, 69), Boiciuc, V.Macriţchi, Crăciun, Țâbuleac (M.Cojocaru, 53)

Moldova a rămas pe locul 4 în grupă, cu 3 puncte acumulate în 5 meciuri, golaveraj 4-13. Singura victorie de până acum U21 a obținut-o în fața echipei similare din San Marino.