Constantin Sandu a debutat la naţionala Moldovei

Evoluţia bună şi constantă în tricoul Speranţei, l-a propulsat pe mijlocaşul lateral al formaţiei noastre Constantin Sandu la echipa naţională condusă de Alexandru Spiridon. Jucătorul nostru a debutat vineri, 12 octombrie, în meciul din etapa a treia a Ligii Naţiunilor UEFA, contra statului San Marino, meci câştigat cu 2-0.

Constantin Sandu a fost trimis în teren de selecţionerul Alexandru Spiridon, în minutul 80 înlocuindu-l pe autorul celor două goluri, Radu Gânsari. Lotul Moldovei a obţinut prima victorie după o pauză de 5 ani şi se menţine în lupta pentru câştigarea grupei din Liga Naţiunilor. Pentru atingerea obiectivului, „tricolorii” trebuie să învingă luni, 15 octombrie la Minsk, reprezentativa Republicii Belarus.